דלג לתוכן המרכזי
050-8264905‬

אירוע לזכרה של רודה מנס אנטימן

אירוע לזכרה של רודה מנס -  אנטמן התקיים ביום ד' 10.3.2010 בסמינר הקיבוצים.

האירוע התקיים באולם ההרצאות של בית הספר למחול ולתיאטרון מחול של סמינר הקיבוצים. נכחו בני משפחה, חברים, אורחים, קולגות, מורי הסמינר וסטודנטים.

הוצבה תמונה של רודה בעיצוב מיוחד, ונרות זיכרון דלקו והאירו את התמונה. הושמעה מוסיקה שרודה אהבה בעת כניסת המוזמנים לאולם. קולגות, בני משפחה וחברים הביאו את דברם ואת חוויותיהם בעקבות הכירותם איתה.

 

סטודניות שרו בליווי גיטרה. דידי, שליווה את רודה בתיפוף במהלך שיעורי המחול, שר לה שיר וביטא את כאבו על אובדנה. בסיום הוקרן סרט המספר את סיפור חייהבתמונות מהעבר הרחוק והקרוב, וקטעי ווידאו מהשיעורים בסמינר הקיבוצים. אחד מאולמות המחול, שעד כה היה נקרא האולם המערבי,  הוקדש לשימור זכרה בסמינר הקיבוצים. באולם זה הוצבה התמונה והוא נקרא על שמה.

את האירוע תכננו והפיקו אורית ארז רייזמן ותרצה מני שפנאוף, מורות וותיקות וקולגות של רודה.

 

 

 

רודה ז"ל לימדה בסמינר הקיבוצים מעל שלושים שנה. היא לימדה את טכניקת מרתה גרהם, ופיתחה שיטת לימוד שהפיחה בטכניקה זו חיים והפכה אותה לרלוונטית גם בימים אלו. רודה ראתה את ההוראה כנושא בעל חשיבות מעבר ללימוד וביצוע הטכניקה לשמה. היא ראתה כל תלמיד ותלמידה כמי שלומדים לבצע את התרגילים והתנועות מתוך התפתחות אישית, ומתוך הבנה יתרה של גופם ושל השפה של מרתה גרהם.

 

היא הייתה נאמנה לטכיקה, בשילוב עם היכולת להכיר בעובדה שלא כל התלמידים מסוגלים לבצע את הטכניקה לפי הקווים והאיכויות של מרתה גרהם. היא הייתה אהודה ומוערכת על תלמידיה הרבים. הכריזמה שלה כבשה את תלמידיה באופן מיידי, ועזרה להם ללמוד את הנושא באהבה רבה. היא סחפה אותם בהתלהבותה והם חשו נתרמים ברבדים שונים. חוש ההומור הידוע שלה צבע את השיעורים באווירה טובה של עבודה מלאה ומהנה.

יהי זכרה ברוך.

 

 

רוצים עוד מידע? השאירו פרטים וניצור עמך קשר בהקדם